Hulkenberg: Doğru kararları verdik

Nico Hulkenberg 5.sırada tamamladığı Almanya Gp’sinde doğru kararları verdiklerini ve bu sayede güzel puanlar aldıklarını söyledi.

Hulkenberg: Doğru kararları verdik Formula1

Evinde kariyerinin en iyi sonucunu alan Alman pilot, zorlu şartlarda yağmur lastiklerine geçmiş, güvenlik aracı sırasında ise tekrar slick lastikleri takarak kendisine avantaj elde etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Aldığım sonuçtan dolayı çok mutluyum.

“Yarışın başları çok heyecanlı değildi ve sadece yerimizi korumaya çalışıyorduk. Sonrasında yağmurun pisti vurmasıyla birlikte her şey birbirine girdi.

“Bu şartlarda pist üstünde tutunmak hiç kolay değildi, ama açıkçası bundan keyif aldığımı söylemeliyim. Renault ile aldığım en iyi sonuçtu ve bunun tadını çıkaracağım.

“Şartlar biraz daha çılgınca olsa bu hoşuma giderdi, yarış bittikten hemen sonrasında büyük bir yağmur bastırdı, ama artık yapacak bir şey yok. Genel olarak burada mutlu ayrılacağız.

“Bunun için çok sıkı çalıştık ve karşılığını aldığımızı görmek harikaydı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.