Wolff: Takım emri dönemine girmedik

Toto Wolff, Almanya Gp’sinde Bottas’a yerini koruması gerektiğini söyleyip Hamilton’ı önde tutma kararı alırken, bunun sezonun kalanında böyle olmayacağını söyledi.

Wolff: Takım emri dönemine girmedik Formula1

Güvenlik aracından sonra daha yeni lastiklerle atağa kalkan Fin pilot, Hamilton ile teker tekere savaştığı sırada telsizden yerini koruması gerektiğini belirtilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Formula 1’deki en önemli şeyin yarışmak olduğunu biliyoruz ve bu yüzden takım emri uygulamak hoşumuza gitmiyor. Bu tek seferlik bir şeydi.

“Daha önce de dediğimiz gibi eğer şampiyonanın son çeyreğine bir pilotumuz diğerine karşı daha avantajlı olacak şekilde girersek, ancak o zaman takım emri uygulamayı düşüneceğiz.

“Yarışta takım emri uygulamamamızın sebebi iki aracın birlikte damalı bayrağı görmesini sağlamaktı. Eğer lider Valtteri olsaydı, aynı kararı onun için de verecektik.

“Kendi evimizde 1-2 olmak istiyorduk ve önce takımın menfaatlerini düşünmeliyiz. Bu yüzden doğru kararı verdiğimizi düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.