Raikkonen: İkinci pit stop kararı doğruydu

Kimi Raikkonen, Sebastian Vettel’in kaza yapmasıyla giren güvenlik aracı sırasında 2.kez pite girmiş ve pist üstü pozisyonunu kaybetmişti.

Raikkonen: İkinci pit stop kararı doğruydu Formula1

3.sırada başladığı yarışı, yine 3.sırada bitiren Fin pilot, takımın stratejisinin doğru olduğunu ve diğer lastiklerle yarışı bitirmesinin zor olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Son pit stopu yapma kararından dolayı pişman değilim. Ultra yumuşak lastikler bana çok yardım etti. Ayrıca diğer lastikler de iyice bitmişti ve onlarla mücadele etmem çok zordu.

“Mercedes’in eski lastiklerle pistte olacağını ve bir şansımız olacağını biliyorduk, ama işler istediğimiz gibi gitmedi. Yine de geriye dönüp baktığımda bu karardan dolayı üzgün değilim.

“Eğer pistte kalsaydık sonuç nasıl olurdu, bilmiyorum. Şu an zaten bunu düşünmenin de hiçbir anlamı yok. Önümüze bakıp, bir sonraki yarışa hazırlanmalıyız.

“Bazen böyle hafta sonları olabiliyor. İşler iyi giderken, ne yazık ki her şey birden tersine döndü. Bunu kabullenmemiz gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.