Verstappen: Karar vermesi çok zor bir yarıştı

Max Verstappen, Almanya Gp’sinde şartları çok değişken olduğunu ve karar verme açısından hiç kolay bir yarış olmadığını söyledi.

Verstappen: Karar vermesi çok zor bir yarıştı Formula1

Yağmur gelince intermediate lastiklerine geçen Hollandalı pilot, sonrasında tekrar slicklere dönmüş, o sırada ise yağmur tekrar şiddetlenmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Böylesine zorlu ve karmaşık bir yarışta 4.oldğum için mutluyum. Karar verme konusunda çok zorlandık ve bazı yanlış hamleler yaptık, buna rağmen iyi bir yerde damalı bayrağı gördük.

“6.virajda yol tutuşu kaybedip dışarı çıktım ve o an intermediate lastiğe geçmenin doğru olduğunu düşündük. Sonrasında ise pitten çıkıncı pist hızlı şekilde kurudu ve avantajımızı kaybetmiş olduk.

“Ne yazık ki daha fazla yağmur gelmedi ve pist de tekrar kuruyunca pite gelmek zorunda kaldık. Güvenlik aracı yarışa çok bir etki etmedi. Sonlara doğru tekrar yağmur geleceği söyleniyordu, ama biz de yine de slick lastiklerle devam kararı aldık.

“Macaristan’da çok daha iyi durumda olmayı bekliyoruz. Umarım orada galibiyet mücadelesinin içinde yer alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.