Verstappen: Macaristan’da işleri kontrol etmek çok zor

Max Verstappen, Hungaroring’in aracı çok zorlayan bir pist olduğunu ve her şeyi kontrol altında tutmanın hiç kolay olmayacağını söyledi.

Verstappen: Macaristan’da işleri kontrol etmek çok zor Formula1

Geçen seneki yarışta 2.viraja gelirken Ricciardo ile temas eden Hollandalı pilot, o kısmın pistin en zorlu yeri olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Hungaroring pistinde aracı kontrol etmek hiç kolay değil. 1.virajdaki çok zorlu bir frenleme ile başlıyor ve ikinci viraj da özellikle lastikleri çok zorluyor.

“Her viraj çıkışında diğerine hazır olmalısınız yoksa pist dışına çıkabilir veya biriyle temas edebilirsiniz. 4.virajda tam anlamıyla kör ve çok dikkatli olmanız gerekiyor.

“Son virajda iyi bir çekiş yakalayıp mümkün olduğunca yüksek bir hızla start düzlüğüne çıkmamız gerekiyor. Aksi takdirde vakit kaybedebiliriz.

“Budapeşte çok sevdiğim şehirlerden birisi ve parti şehri gibi bir unvanı da var, ama henüz bunun tadını çıkarma şansım olmadı. Önceliğimiz iyi bir hafta sonu geçirmek olacak, sonra eğlenmeye vaktimiz kalacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.