Alonso Macaristan’da eğlenmeyi bekliyor

McLaren pilotu Fernando Alonso, yaz arasından önceki son yarışta eğlenmeyi beklediğini ve iyi bir sonuç hedeflediklerini söyledi.

Alonso Macaristan’da eğlenmeyi bekliyor Formula1

Motor gücünün en az öneme sahip olduğu pistlerden biri olan Hungaroring’te geri kalanların çok yakın olmasını bekleyen İspanyol pilot, ara öncesi iyi bir sonuç almak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Hungaroring harika bir pist ve yaz arasına girmeden önce böyle bir pistte yarışacağımız için mutluyum.

“Budapeşte’deki seyircileri de çok seviyorum. Gerçekten büyük bir tutkuları var ve piste çıktığımız andan itibaren bize büyük bir destek veriyorlar. Onlarla birlikte olmak gayet güzel.

“Pist genel olarak büyük bir go-kart pistini andırıyor. Nefes alacak vakit yok ve sürekli bir sonraki virajı düşünmeniz gerekiyor.

“Burada vakit geçirmek çok keyifli ve ben de bunun tadını çıkarmaya çalışacağım. Yaz arsından önceki son yarış olması da ayrı motivasyon kaynağı oluyor. Umarım iyi bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.