Wolff: Araya önde girene ödül vermiyorlar

Toto Wolff, yaz arasına önde girmelerinin önemli olduğunu, ama bunun henüz bir şey garantilemeye yetmediğini söyledi.

Wolff: Araya önde girene ödül vermiyorlar Formula1

Avusturya’da iki araçla birden puan alamayan ve şampiyonadaki liderliği Ferrari’ye kaptıran Mercedes, Almanya’daki sürpriz sonuçla birlikte tekrar zirveye çıkmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda buluna Wolff şöyle konuştu.

“Bu sezon kötü şans ile ilgili hakkımızı doldurduğumuzu düşünüyorum. Neyse ki Hockenheim’da işler tersine döndü ve şanslı olan taraf bizdik.

“Mercedes’in kendi evinde yarışa 2 ve 14.başlayıp 1-2 olabilmek harika bir sonuçtu. Bundan dolayı çok mutluyuz ve takıma büyük bir moral verdi.

“Yine de bu zafere rağmen Almanya Gp’sindeki en hızlı araç olmadığımızın farkındayız ve bu üstünde durmamız gereken bir konu. Bu şekilde yarışları her zaman kazanamayız.

“Yaz arasına lider girene bir ödül verilmediğini biliyoruz. Bu yüzden sürekli zorlamaya devam etmeliyiz. Macaristan’da Red Bull da ön gruba çok yakın olacaktır ve üçlü bir savaş bekliyorum.

“Yüksek downforce gerektiren bir pist ve bu iki takımın da bizden biraz daha iyi olmasını bekliyorum. Yine de yarışlar pist üstünde kazanılıyor ve o güne kadar çalışmayı sürdüreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.