Sainz: Macaristan'da sıralama turlarına ağırlık vermeliyiz

Carlos Sainz, Macaristan Gp’sinde iyi bir sonuç alabilmek için öncelikle sıralama turlarında iyi bir iş yapmaları gerektiğini söyledi.

Sainz: Macaristan'da sıralama turlarına ağırlık vermeliyiz Formula1

Buradaki son üç yarışında iki kez puan alan İspanyol pilot, tek turda her şeyi bir araya getirmenin çok zor olduğunu söyledi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu. 

"Monaco’ya benzer çok dar bir pistte yarışacağız, tek farkı bariyerlerin biraz daha uzak olması diyebilirim.

"Çok sayıda viraj var ve burada adeta dinlenmeden sürüş yapmamız  gerekiyor. Atak yapmak da çok zor ve muhtemelen en büyük şans ilk virajda olacaktır. 

"Yaz arasından önceki son yarış olduğu için büyük bir motivasyonla güzel bir sonuç almaya çalışacağız. Tatil öncesi böyle bir sonuç takıma büyük moral verecektir.

"Son birkaç yarış zorlu geçti,  ama hala takımlar şampiyonasındaki 4.'lük için iyi bir şansımız var ve elimizden geleni yapacağız. 

"Her yarışa tek tek konsantre olup sezon sonuna kadar iyi puanlar almak istiyorum. Umarım kalan yarışlar daha sorunsuz geçer."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.