Steiner: Monaco’daki kadar kötü olmayacağız

Haas patronu Guenther Steiner, Macaristan'da Monaco’daki kadar kötü bir performans sergilemeyi beklemediklerini söyledi.

Steiner: Monaco’daki kadar kötü olmayacağız Formula1

Son yarışlarda oldukça iyi bir performans sergileyen Amerikan takımı, Macaristan'ın karakteristik olarak kendilerini zorlamasını bekliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu. 

"Cuma gününü bekleyip neler yapabileceğimizi görmek istiyorum. Son yarışlardaki kadar iyi olmasa da en azından Monaco’dan daha iyi durumda olmayı bekliyoruz. 

"Aracımız yüksek hızlı virajlarda biraz daha iyi performans sergiliyor ve bunu geride kalan yarışlarda gördük, ama hala eksik yönlerimizi geliştirebileceğimize inanıyorum. 

"Lastik kontrolü de her yarıştan yarışa değişiyor ve pist sıcaklığı bunda çok etkili. Silverstone bu sezon hiç olmadığı kadar sıcaktı, ama orada da iyi bir iş yaptık. Bu da geliştiğimizi gösteriyor. 

"Eğer piste hızlı şekilde uyum sağlayabilirsek hafta sonunun iyi geçebileceğini düşünüyorum. Neler olacağını göreceğiz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.