Ricciardo Red Bull ile anlaşmaya yakın

Daniel Ricciardo ile Red Bull arasında kontrat görüşmelerinin iyi gittiği ve tarafların yakın zamanda anlaşması bekleniyor.

Ricciardo Red Bull ile anlaşmaya yakın Formula1

Ferrari ve Mercedes koltuklarının neredeyse dolmuş olmasından dolayı kendisine daha iyi bir seçenek bulamayan Avustralyalı pilot takımda kalmaya sıcak bakıyor. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu. 

"Açıkçası uzun bir kontrat istemiyorum. Sonuçta sürekli kurallar değişiyor ve bu yüzden bir yere uzun süreli bir bağlılık yapmak doğru olmayacaktır.

"Yaz arasına kafam rahat şekilde gitmek istiyorum, ancak bu şekilde biraz daha güzel bir tatil geçirebilirim. 

"Birkaç sene önce Toro Rosso'dan Red Bull'a geçerken bu işlemler Ağustos ayında olmuştu ve açıkçası dinlenmeye çok vaktim olmamıştı. Bunun tekrarlanmasını istemiyorum.

"Red Bull Honda ile anlaşarak bütün kartlarını masaya döktü ve ben de her şeyin farkındayım. Umuyorum ki kısa süre içinde herkes için bir açıklama yapabilirim."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.