Alonso: Vandoorne'un kendini kanıtlamasına gerek yok

Fernando Alonso 2018'de zor zamanlar geçiren Stoffel Vandoorne'u savunurken, takım arkadaşının iyi pilot olduğunu söyledi.

Alonso: Vandoorne'un kendini kanıtlamasına gerek yok Formula1

Önceki yıllarda yaptıklarıyla herkesi etkileyen Vandoorne"un kendisini kanıtlamaya ihtiyacı olmadığını belirten İspanyol pilot, işlerin değişeceğine emin.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu. 

"Açıkçası Vandoorne'un itibarının düşüşte olduğunu düşünmüyorum. Sadece aracın durumu ortada ve her şey bundan kaynaklanıyor. 

"Silverstone'da da aynısı olmuştu. Takımın iki araçtan da aynı performansı almak için çok çalışması gerekiyor. Diğer türlü takımlar şampiyonasında bir şansımız olmayacaktır. 

"Stoffel Formula 1'den önce yarıştığı her seride şampiyon olarak kendisini gösterdi. Bu spor tabii ki kolay değil ve istikrarsız bir araçla daha da zorlaşıyor. 

"Ona güvenim tam ve araç istediği gibi olması halinde performansının da çok daha iyi olduğunu herkes görecektir."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.