Tost: Key’in takımla uzun süreli sözleşmesi var

Toro Rosso patronu Franz Tost, McLaren ile anlaştığı haberleri çıkan James Key’in takımla uzun süreli sözleşmesi olduğunu söyledi.

Tost: Key’in takımla uzun süreli sözleşmesi var Formula1

Perşembe günü birçok haberde Key’in Faenza merkezli takımdan ayrılacağı yazılırken, taraflardan bunu onaylayan bir açıklama gelmemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda buluna Tost şöyle konuştu.

“James’in Toro Rosso ile geçerli olan uzun süreli bir kontratı var ve bu konuda başka bir şey konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

“Tartışmaya açık bir konu olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta onun bize bir bağlılığı var ve taraflar bunu fes etmediği sürece başka bir yere gitmeyecektir.

“Bu James ile ilgili bir konu ve ne olursa olsun takımın teknik kısmında çalışanlar çok başarılı insanlar. Bu yüzden pek bir endişemiz olmadığını söyleyebilirim.

“Aracı geliştirmek için zamana ihtiyacımız var. Sezonun ikinci yarısındaki yeni parçalarla birlikte çok daha iyi olacağımıza eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.