Perez: Yaz arasına iyi bir sonuçla gitmek istiyoruz

Sergio Perez, yaz arasından önceki son yarış olan Macaristan Gp’sinde iyi bir sonuç alıp, araya mutlu girmek istediklerini söyledi.

Perez: Yaz arasına iyi bir sonuçla gitmek istiyoruz Formula1

İyi bir form yakalayan ve son 3 yarışta 31 puan toplayan Force India, takımlar şampiyonasında Haas ile puanını eşitleyerek 5.sıraya yükselmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Tatilden önceki yarışlar her zaman önemlidir. Burada iyi bir sonuç almak bütün tatilinizi etkiliyor ve sonrasında daha moralli olmanıza yardımcı oluyor.

“Bir pilot olarak her zaman son yarışınız akılda kalır. Ben de son yarışımdan iyi anılarla ayrılmak istiyorum. Son 6 haftada 5.yarışımıza çıkacağız ve oldukça yorucu bir periyottu.

“Yaz arasında geleceğimle ilgili de bir karara varmayı bekliyorum. Diğerlerinin ne yaptığını gördükten sonra önüm açılacaktır ve daha rahat karar verebilirim.

“Hungaroring sevdiğim pistlerden birisi ve burada temiz bir tur atmak çok zor oluyor. Her viraj diğerini besliyor ve bu yüzden hataya yer yok. İyi bir sıralama turu geçirip, yarışta avantajlı olmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.