Ricciardo Macaristan’da ceza almayı beklemiyor

Daniel Ricciardo, Almanya’daki hayal kırıklığı ve motor arızasının ardından, Macaristan’da farklı bir ceza almayı beklemediğini söyledi.

Ricciardo Macaristan’da ceza almayı beklemiyor Formula1

Sezonun ikinci yarısında tekrar gridin gerisine düşmeyi beklediğini de ifade eden Avustralyalı pilot, şu an için yaz arasına mutlu girmek istediğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Almanya’da yaşananların Macaristan Gp’sini etkileyeceğini düşünmüyorum. Hala bir motorumuz daha var ve o gayet iyi durumda.

“Beklenmedik bir şey olmadığı sürece bu motorun bize sorun çıkaracağını düşünmüyoruz. Her şey yolunda ve burada rekabetçi olmalıyız.

“Yaz arasından sonra muhtemelen daha fazla grid cezası alacağız, bu önüne geçebileceğimiz bir durum değil ve bunu kabul etmeliyiz.

“Tabii ki hayal kırıklığı yaşıyorum, ama Formula 1’in keyfi de burada geliyor. Elimden geleni yapıp, güzel sonuçlar almaya çalışacağım.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.