Raikkonen: Bugün gereken hıza sahip olmayı bekliyoruz

Kimi Raikkonen Cuma gününün ardından Ferrari’nin hala yapması gereken işler olduğunu, ama sıralama turlarına hazır olmayı beklediklerini söyledi.

Raikkonen: Bugün gereken hıza sahip olmayı bekliyoruz Formula1

İki antreman seansını da 4.sırada bitiren Fin pilot, takım arkadaşı Vettel’in gerisinde kalmış ve çok rekabetçi olamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Genel anlamda çok sıradan bir Cuma günüydü. Mümkün olduğunca çok veriye sahip olup bunu sıralama turlarında avantaja çevirmek istiyoruz.

“Pist üstündeki şartlar da hiç kolay olmadığı için sürekli farklı şeyler denemek zorunda kaldık. Hafta sonunda havanın yine değişken olması bekleniyor.

“Açıkçası antremanlarda yapılan derecelere çok önem vermiyoruz. Sonuçta bunlar çok bir şey ifade etmiyorlar ve bu yüzden en hızlı olmaya çalışmıyoruz.

“Tabii ki hala yapmamız gereken çok iş var, ama araç iyi durumda. Sıralama turlarında rekabetçi olacağımızı düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.