Bottas: Aracı sürmesi çok zordu

Valtteri Bottas, aracın sürülebilirlik olarak iyi durumda olmadığını ve bu yüzden attığı turlarda her şeyi bir araya getiremediğini söyledi.

Bottas: Aracı sürmesi çok zordu Formula1

İlk antreman gününü 6.sırada tamamlayan Fin pilot, lider Sebastian Vettel’den yaklaşık 1 saniye daha yavaş bir derece yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Bizim için kolay bir gün değildi. Aracı sürmesi çok zordu ve ben de iyi bir tur atmakta sorun yaşadım. Özellikle sabah seansı benim için pek iyi geçmedi.

“İkinci antremanlarda ayar değişiklikleriyle durumu biraz daha toparlamayı başardık, ama istediğimiz yerde değiliz ve son antremanları iyi değerlendirmemiz gerekiyor.

“Böylesine zorlu bir pistte her şeyi bir araya getirip güzel bir tur atmak için iyi bir dengeye sahip olmak gerekiyor. Rüzgarın yönünün de bugün değişmesi bekleniyor ve buna hazırlıklı olmalıyız.

“Ultra yumuşak lastiklerde çok ısınma sorunu yaşadık, bu yüzden onları da istediğimiz gibi çalıştıramadık. Atak yapmanın zor olduğunu biliyoruz. Sıralama turlarında iyi bir sonuç almalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.