Ricciardo: Hala gelişebiliriz

Daniel Ricciardo, Macaristan’daki güçlü ilk güne rağmen aracın daha iyi olabileceğine inandığını söyledi.

Ricciardo: Hala gelişebiliriz Formula1

İlk antremanları zirvede tamamlayan Avustralyalı pilot, öğleden sonra ise yine iyi bir derece yaptığı seansta 3.sırada yer almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Güzel bir günü geride bıraktık. Sabah seansına çok iyi başladık ve öğleden sonra da oldukça rekabetçiydik. İlk çizgide olabilecek kadar iyi bir aracımız olduğunu düşünüyorum.

“Tek turda hala gelişebileceğimiz noktalar var. Yarış temposunda ise üç takım da birbirine çok yakın ve zorlu bir yarış bizleri bekliyor.

“Öndeki üç takımın bu sezon ortalamasına göre birbirine çok daha yakın olacağına inanıyorum. Sıralama turlarında da bunu göreceğiz. Ufak farklar her şeyi belirleyecektir.

“Ultra yumuşak ve yumuşak lastikleri denedik. Açıkçası ikisinden de memnun kaldım. Benim tercihim ultra yumuşaklar olacaktır, ama buna son antremanlardan sonra karar vereceğiz.

“İlk çizgide olmak harika olur. İkinci çizgi de fena değil, ama burada geçişin zor olmasından dolayı üçüncü çizgiye düşmek istemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.