Verstappen: Hala düzlüklerde vakit kaybediyoruz

Max Verstappen, düzlüklerde hala yavaş kaldıklarını, Ferrari ve Mercedes ile sıralama turlarında rekabet edip edemeyeceklerimi merak ettiğini söyledi.

Verstappen: Hala düzlüklerde vakit kaybediyoruz Formula1

Günü Sebastian Vettel’in sadece 0.074 saniye gerisinde ikinci sırada tamamlayan Hollandalı pilot, düzlüklerdeki vakit kaybından dolayı endişeli.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Hungaroring’te güzel bir tur atabilmek için iyi bir dengeye sahip olmanı gerekiyor ve ben de bunu araçta hissettim.

“Düzlüklerde hala çok vakit kaybediyoruz. Virajlarda iyi durumdayız, ama bu ikisi birbirini nasıl dengeleyecek göreceğiz.

“Aracın ayarlarını hala biraz daha değiştirip, geliştirebileceğimizi düşünüyorum. Rekabetçi olabiliriz, ama bu pole pozisyonu için ne kadar yeterli olacaktır, bilmiyorum. Özellikle bol virajlı ikinci sektörde çok hızlıyız ve bunu iyi değerlendirmeliyiz.

“Geçişin zor olduğunu biliyoruz ve bu yüzden sıralama turlarına daha fazla saldırmalıyız. Lastikler kontrolü ve strateji de çok önemli. Mercedes’in de burada ultra yumuşak lastiklerle zorlandığını gördük, ama sıralama turlarında yine daha iyi olmalarını bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.