Vettel: En iyi Cuma günlerinden biriydi

Sebastian Vettel, geride kalan zorlu haftanın ardından Macaristan’da sezonun en iyi Cuma günlerinden birini geçirdiğini söyledi.

Vettel: En iyi Cuma günlerinden biriydi Formula1

İlk antreman gününü Max Verstappen’in 0.074 saniye önünde ilk sırada tamamlayan Alman pilot, araçtan çok memnun olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Özellikle öğleden sonra oldukça güzel geçti. Araç tek turda sabah seansına göre çok daha iyi durumdaydı ve her şeyi bir araya getirmeyi başardık.

“Tabii ki hala ayar olarak gelişebileceğimiz yönler var, ama teknik olarak konuşmak gerekirse sezonun en iyi Cuma günlerinden biri geride bıraktık.

“İki yarış arasında olmamız en azından kafamızı biraz daha spora vermemizi sağlıyor. Sergio’nun ölümü bizi çok derinden yaraladı ve bu hafta sonunu ona armağan etmek istiyoruz.

“Böyle bir pistte sıralama turlarının ne kadar kritik olacağının farkındayız. Neler olacağını göreceğiz, umarım her şey istediğimiz gibi gider ve hafta sonunu zirvede tamamlayabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.