Alonso: Pozitif bir gündü

Fernando Alonso, iyi bir cuma gününü geride bıraktıklarını ve hala araçta açığa çıkmayı bekleyen performans olduğunu söyledi.

Alonso: Pozitif bir gündü Formula1

İki antreman seansını da 12.sırada noktalayan İspanyol pilot, yüksek sıcaklıklardan dolayı lastiklerin zorlandığını, ama her şeyi kontrol altında tutabildiklerini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Genel olarak güzel bir Cuma günüydü. Araç oldukça iyi hissettirdi ve çok sayıda veri toplamayı başardık. Sabah seansında daha çok aerodinamik konusuna odaklanırken, öğleden sonra ise lastik hamurlarını test ettik.

“Asfalt sıcaklığı bir ara 61 dereceye kadar yükseldi ve bu sanırım bir rekordu. Şartlar böyle devam ederse sıralama turlarında bile lastikler çok çabuk bitecektir.

“Aracın ayarı ve dengesi tam olarak istediğimiz gibi değildi. Sıkça önden kayma yaşadım ve doğru ayarları bulmamız halinde aracın çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

“Bugün pist şartlarının biraz daha farklı olmasını bekliyoruz ve antremanlarda her şeyi en iyi şekilde analiz etmeliyiz. Neler olacağını göreceğiz, umarım yarış için avantajlı bir yerde olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.