Yağmurun vurduğu sıralama turlarında pole Hamilton’ın

Lewis Hamilton, kendilerini favori olarak görmedikleri Macaristan Gp’si sıralama turlarında ilk sıranın sahibi olurken, onu takım arkadaşı Valtteri Bottas izledi.

Yağmurun vurduğu sıralama turlarında pole Hamilton’ın Formula1

Kuru zeminde en hızlı 3.araç olarak gözüken Mercedes yağmuru fırsata çevirip yarış için avantajlı bir sonuç elde ederken, Ferrariler ise ikinci çizgide kaldı.

Burada pole pozisyonunun en büyük favorisi olarak gözüken Vettel, Q1 ve Q2’de oldukça iyi bir iş yapsa da son bölümde istediği turları atamadı ve Raikkonen’in gerisinde 4.sırada yer aldı.

Carlos Sainz kariyerinin en iyi sonucunu yenileyip geri kalanların en hızlısı olurken, onu Toro Rosso’nu Fransız pilotu Pierre Gasly izledi.

Yağmurun başarılı isimlerinden Max Verstappen Toro Rosso pilotlarının arasında 7.sıranın sahibi olurken, Brendon Hartley de yine sürpriz bir sonuçla en hızlı 8.isim olmayı başardı.

İlk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Magnussen ve Grosjean oldular. Daniel Ricciardo ise Q2’de yağmur lastikleriyle istediği turu atamayınca kötüleşen pist şartlarında derecesini geliştiremedi ve 12.sırada kaldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.