Formula 2: Olaylı ilk yarışı Nyck de Vries kazandı

Hollandalı pilot Formula 2'de bu sezon ilk zaferini elde etti.

Formula 2: Olaylı ilk yarışı Nyck de Vries kazandı Diğer Seriler

Yarışın orta noktasında şampiyona lideri Lando Norris ile farkını kapatan Prema pilotu rahat kazandı.

Fakat Norris ıslak zeminde arayı açmış olmasına rağmen pist kuruduktan sonra momentumunu kaybetti ve ikinciliğe razı oldu. Devamında ise Antonio Fuoco ve takım arkadaşı Sergio Sette Camara ile mücadele içerisine girdi.

Sette Camara üçüncü sırada yer alırken son virajda spin atan Fuoco dördüncü sırada yer aldı.

Devamında açıklanan resmi sonuçlardan sonra Fuoco üçüncü sıraya çıkarıldı. Sette Camara ise yedinci sıraya düşürüldü.

Sakin bir yarış çıkaran Jack Aitken dördüncü, tam tersi bir şekilde yarışan Alexander Albon ise beşinci sırada yarışı tamamladı.

Yedincilik mücadelesinde Luca Ghiotto galip geldi ve yarınki yarışta ilk çizgiden başlama hakkı elde etti fakat resmi sonuçlardan sonra altıncı sıraya çıktı.

Islak bölümde geriye düşen Artem Markelov sekizinci sıraya çıkarak polden başlamaya hak kazandı.

Markelov'un takım arkadaşı Tadasuke Makino, yarış içerisinde hızlı turlar atmasına rağmen dokuzuncu sırada kaldı ve 2 puanı hanesine yazdırdı.

Son puanı ise Nirei Fukuzumi aldı.

Favorilerden George Russell ve Nicholas Latifi ise yarış dışı kalarak yarın son çizgiden yarışa başlayacak. Her iki pilotta teknik sorunlardan ötürü yarış dışı kaldı.

Bartu Hunduroğlu

Bartu Hunduroğlu / Editör

Tüm Yazıları

Bartu Hunduroğlu sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup tüm serileri takip etmektedir. Kendisi Formula dışındaki serilerden sitemize haber girişi yapmaktadır. An itibari ile İstanbul Aydın Üniversitesi İspanyolca Çevirmenlik bölümünde okumaktadır.