Bottas: İlk çizgiyi kapatmak harika bir sonuç

Valtteri Bottas, Macaristan Gp’si sıralama turlarında pole pozisyonunu kaçırdığı için üzgün olduğunu, ama ilk çizgide yer aldıkları için ise mutlu olduğunu söyledi.

Bottas: İlk çizgiyi kapatmak harika bir sonuç Formula1

Son haklarda önce ilk sıraya yükselen Fin pilot, sonrasında takım arkadaşı Hamilton’ın daha iyi bir turla gelmesiyle birlikte 2.sıraya gerilemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Bir açıdan baktığımda pole pozisyonunu kaçırdığım için hayal kırıklığı yaşıyorum, ama takım için bakarsak harika bir sonuç aldık ve bundan dolayı mutluyuz.

“Kuru zeminde böyle bir sonuç almamız çok zor olurdu, ama yağmur bize yardım etti ve üst üste gelen güzel turlarla birlikte bunu başardık.

“Pistte kalmak çok zordu. Araçtan mümkün olan her şeyi çıkarmamız gerekiyordu ve bunu yaptık. Takım da stratejik anlamda doğru lastik seçimleriyle bize çok yardım etti.

“İyi bir start alıp sonrasında ilk iki sırada kalmak istiyoruz. Ferrariler son yarışlarda bu konuda çok iyi ve onları geride tutmak yarışın kalanı için kritik olabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.