Alonso: 11.’liği yağmura borçluyuz

Fernando Alonso, 11.sırada tamamladığı Macaristan Gp’si sıralama turlarında yağmurun kendilerine yardım ettiğini söyledi.

Alonso: 11.’liği yağmura borçluyuz Formula1

Özellikle Q1’in değişken şartlardan dolayı çok zor geçtiğini belirten İspanyol pilot, Q2’de yağmurun birden şiddetini arttırmasıyla birlikte derecesini geliştiremeyip 12.sırada kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında şartlar çok, ama çok zordu. Pist üstünde doğru zamanda doğru yerde olmanız ve biraz daha şanslı olmanız gerekiyordu.

“Cuma günü çok rekabetçi değildik. Q1’de de şartların sürekli değişmesiyle birlikte nerede olacağımızı kestirmek çok zordu, ama son anda yukarı çıkmayı başardım.

“Yağmur sayesinde 11.olduğumuzu düşünüyorum. Burada yarışa başlayacağınız yerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Açıkçası 11.sırada olacak kadar hızlı değildik.

“Q2’de yoğun yağmur lastiklerinin daha yavaş olacağını biliyorduk, ama bir şeyler denememiz gerekliydi ve biz de bunu yaptık. Telsiz konuşmalarında FOM’un sürekli bizim konuşmalarımızı yansıtmasının da biraz sinir bozucu olduğunu düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.