Verstappen yol tutuş eksikliğinden şikayet etti

Yağmurda en iyi performans gösteren pilotlardan biri olan Max Verstappen, yoğun yağmur lastiklerinin yol tutuşunda sorun olduğunu ve bu yüzden iyi bir tur atamadığını söyledi.

Verstappen yol tutuş eksikliğinden şikayet etti Formula1

Yağmurun artmasıyla birlikte herkesin daha iyi bir sonuç beklediği Hollandalı pilot, Toro Rosso pilotlarının arasında 7.sırada yer alırken, hayal kırıklığı yaşıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında, özellikle Q3’te yaşadığım en büyük sorun yol tutuş eksikliğiydi.

“Intermediate lastiklerle olan his hiç fena değildi, ama yoğun yağmur lastiklerini taktığımız anda pistte tutunmakta çok zorlandım ve iyi turlar atamadım.

“Genelde bu şartlarda tur atmakta hiç zorlanmazdım ve keyif de alırdım, ama dün işler böyle gitmedi. Çok zor bir seanstı ve bu pistte ilk iki çizgiyi hedeflerken bu kadar geride kalmak hayal kırıklığı yarattı.

“7.sıradan tırmanmak hiç kolay olmayacaktır. Burada geçişin çok zor olduğunu biliyoruz. Yarışın kuru ve yüksek sıcaklıkta geçmesini bekliyoruz. Ne kadar yükselebileceğimizi göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.