Sainz: Her şeyin bir araya gelmesi harikaydı

Carlos Sainz, Macaristan Gp’si sıralama turlarında kariyerinin en iyi derecesini yinelerken, her şeyi bir araya getirmeyi başardıklarını söyledi.

Sainz: Her şeyin bir araya gelmesi harikaydı Formula1

Doğru zamanda piste çıkan ve çok iyi turlar atan İspanyol pilot, Mercedes ve Ferrari pilotlarından sonraki en hızlı isim olurken, yarış için de oldukça avantajlı bir yerde bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Çok yoğun bir sıralama turuydu. Her şey bir araya geldi ve gösterdiğim performanstan dolayı oldukça mutluyum.

“Önümüzde sadece Ferrari ve Mercedes pilotlarının olması bu zorlu şartlarda ne kadar doğru kararlar verdiğimizi ve iyi bir iş yaptığımızı gösteriyor.

“Q3’te risk alıp aynı lastiklerle tur atmaya devam ettik. Bu da sürekli derecemin gelişmesine yardım etti ve günün sonunda hiç beklemediğimiz kadar iyi bir yere çıktık. Gerçekten harika bir gündü.

“İlk başta 3.sıradaydım ve bugün görmek muhteşemdi. Sonrasında 5.’liğe geriledim, ama ne olursa olsun çok mutluyum ve bunu yarışta güzel puanlara çevirmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.