Perez: Takımı kurtarmaya çalışıyorum

Sergio Perez, Force India’nın kayyuma devredilmesinin takımının kurtulması için atılan iyi bir adım olduğunu ve kendisinin de bu yönde çalıştığını söyledi.

Perez: Takımı kurtarmaya çalışıyorum Formula1

Borçlarını ödemekte zorlanan Silverstone merkezli takımın, Perez’e de 3 milyon poundluk bir borcu olması ve Meksikalı pilotun yasal yollara başvurması işleri iyice karıştırmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Vijay’ı çok seviyorum ve onun için gerçekten üzgünüm. İşlerin kısa vadede böyle bir duruma gelmesi ideal değildi, ama büyük resme bakarsak, her şeyin daha farklı olduğunu görüyoruz.

“Konu sadece benimle ilgili değil, başka insanlar da bu konuda bir şeyler yaptılar. Ben takımı batırmak için değil, aksine kurtarmak için böyle bir hamle yaptım.

“Fabrikada çalışan 400 kişinin işi risk altında ve onlar için bir şeyler yapılması gerekiyor. Vijay benim patronum ve aynı zamanda da çok yakın bir arkadaşım. Onun içinde bulunduğu zor durumun farkındayız.

“Zihinsel olduğu kadar duygusal olarak da çok zorlu günler geçiriyorum. İşlerin buraya gelmesi hiç hoş değil, umarım kısa süre içinde bir alıcı bulunur ve tekrar spora odaklanabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.