Ricciardo: Stroll’ün spini elenmeme neden oldu

Daniel Ricciardo, sürpriz şekilde Q2’de elendiği Macaristan Gp’si sıralama turlarında Lance Stroll’ün spininin kendisini eleyen olay olduğunu söyledi.

Ricciardo: Stroll’ün spini elenmeme neden oldu Formula1

Zaman turu attığı sırada Stroll’ün spin atarak bariyerlere çarpması ve sarı bayrakların çıkmasıyla birlikte yavaşlamak zorunda kalan Avustralyalı pilot, sonrasında şartların giderek kötüleşmesiyle birlikte derecesini geliştiremeyip 12.sırada kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Sadece şanssız olduğumuz günlerden birini geride bıraktık. Q1’de yumuşak lastiklerle Q2’ye çıkmanın kolay olacağını düşünüyorduk, ama düşündüğümüz gibi olmadı.

“İkinci seansın başında yağmur tekrar şiddetini arttırdı ve piste erken çıkan araçlar bunu avantaja çevirdiler. İlk turumda gayet iyi gidiyordum ve muhtemelen o turla Q3’e kalabilirdim, ama o esnada Stroll spin attı ve sarı bayraklardan sonra yavaşlamak zorunda kaldım.

“Sonrasında yağmur iyice arttı ve derecemi geliştiremedim. Yoğun yağmur lastikleriyle denemelerde bulunsam da bunu gerçekçi olmadığının farkındaydık.

“Bugün elimden geldiğince yukarı tırmanmaya çalışacağım. Yeterli hızımız olduğunu düşünüyorum, ama 12.sıradan yükselmek hiç kolay olmayacaktır. Bir şekilde geçiş yapmanın yolunu bulacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.