Vettel: Islak zeminde yeteri kadar hızlı değildik

Sebastian Vettel, Macaristan Gp’si sıralama turlarında pole pozisyonunu almak için yeteri kadar hızlı olmadıklarını ve yarışta ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Vettel: Islak zeminde yeteri kadar hızlı değildik Formula1

Intermediate lastiklerde iyi bir temposu olan İtalyan takımı, yoğun yağmur lastiklerine geçince aynı tempoyu yakalayamamış ve Mercedes pilotlarının gerisinde 2.çizgide yer almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Çok kötü bir sıralama turu değildi, sadece mevcut şartlar için yeteri kadar hızlı değildik ve bunu kabul etmeliyiz.

“Araçtan her şeyi çıkarmayı başaramadık, genel olarak attığım turlar iyiydi. Yoğun yağmur lastiklerine geçince kuru zemin lastikleri kadar güvende hissedemedim. Bu konuda çalışmamız gerekiyor.

“Q3’e kadar her şeyi iyi yönettiğimizi düşünüyorum, ama son bölümde yol tutuş istediğim gibi değildi ve her şeyi bir araya getirip rekabetçi bir tur atamadım.

“Yarışta start çok önemli olacaktır. Sonrasında da önümüzde 70 tur olacak ve bu oldukça uzun bir süre demek oluyor. Şartlar ne olursa olsun iyi bir iş yapıp, elimizden geldiğince yukarılara çıkmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.