Macaristan’da zafer Hamilton’ın

Lewis Hamilton pole pozisyonunda başladığı Macaristan Gp’sinde damalı bayrağı ilk sırada geçerken, onu şampiyonadaki rakibi Sebastian Vettel izledi.

Macaristan’da zafer Hamilton’ın Formula1

Startta Vettel, takım arkadaşı Raikkonen’i geçerek önemli bir avantaj elde ederken sonrasında yumuşak lastiklerle diğerlerinden daha uzun süre pistte kalmayı başardı.

Hamilton pitlerin ardından aldığı liderliği bir daha bırakmadı ve Vettel’in yaklaşık 18 saniye önünde Macaristan’da kariyerinin 6.zaferini elde etmiş oldu.

Bottas ikini sırada götürdüğü yarışta son turlarda Vettel’in atağına cevap vermek isterken rakibine temas edip ön kanadını kırarken, o esnada Raikkonen’e de geçilmiş oldu.

Sonrasında kendisine atak yapan Ricciardo’ya da temas eden Fin pilot, son turda Red Bull pilotuna geçilince yarışı 5.sırada noktaladı.

Geri kalanların en iyisi kusursuz bir sürüş yapan Pierre Gasly olurken, onu Haas’tan Kevin Magnussen izledi.

11.sıradan başlayan Fernando Alonso uzun bir ilk bölümün ardından 8.’liğe kadar yükselip 4 puanı cebine koyarken, ilk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Sainz ve Grosjean oldular.

Bu galibiyetle birlikte Hamilton, yaz arasına Vettel’in 24 puan önünde gitmeyi başardı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.