Hamilton: Önemli bir galibiyet aldık

Lewis Hamilton, Ferrari’nin favori olarak geldiği Macaristan Gp’sinde kritik bir galibiyet aldıklarını ve takımdaki herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Hamilton: Önemli bir galibiyet aldık Formula1

Pole pozisyonundan başladığı yarışta neredeyse hiç zorlanmayan ve rahat bir galibiyet alan İngiliz pilot, yaz arasına da 24 puan farkla gitmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Harika bir gündü, seyirciler de muhteşemdi. Takım muhteşem bir iş yaptı ve kazanmayı başardık.

“Burada Ferrarilerin daha hızlı olacağını biliyorduk, ama her şey yolunda gitti ve damalı bayrağı ilk sırada geçen biz olduk.

“Bu bizim için biraz bonus oldu. Sıcaklıktan dolayı fiziksel olarak çok zordu. Şimdi takımla birlikte bunu kutlamak istiyoruz.

“Fabrikadaki herkese teşekkür etmemiz gerekiyor. Hepsi çok sıkı çalışıyorlar ve bize iyi bir araç verdiler. Onlar olmadan bunları başarmamız çok zor olurdu.

“Yaz arasında yine çalışmaya devam edeceğim. Herkes bu tatili hak etti. Şimdi biraz dinlenip, ikinci yarıya daha güçlü gelmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.