Vettel: İstediğimiz sonuç bu değildi

Sebastian Vettel, Macaristan’a kazanmak için geldiklerini, ama mevcut şartlarda daha iyi bir sonucun mümkün olmadığını söyledi.

Vettel: İstediğimiz sonuç bu değildi Formula1

Yumuşak lastiklerle kirli taraftan iyi bir start alan ve Raikkonen’i geride bırakan Alman pilot, uzun bir ilk bölüm attıktan sonra pist üstünde Bottas’ı geçip yarışı ikinci sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Pitte ne yazık ki talihsizlik yaşadık. Sanırım arka tarafta bir şeyler sıkıştı ve iyi bir iş yapamadık.

“Lewis ile tempomuz yakındı, onla yarışabilirdik, ama olmadı. Yavaş lastiklerle iyi bir start aldım, ama sonra pitte sorun yaşayıp Valtteri’nin arkasında kaldım. Bu planladığımız bir şey değildi ve sonrasında çok vakit kaybettik.

“Başlarda onu geçemeyeceğimi biliyordum ve her şeyi son 10 tura sakladım. Başardığım için mutluyum. Tabii ki bu hafta sonu istediğimiz bu değildi, ama ne yazık ki daha iyisi mümkün değildi.

“Bottas’ı geçerken viraja çok derin girmemeye çalıştım ve bir darbe hissetim. Aynada Valtteri’yi gördüm, ama araca hasar gelmediği için şanslıydım. Şimdi dinlenip, yaz arasından daha iyi gelmek istiyoruz. Farkı kapatmak için hala önümüzde çok sayıda yarış olacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.