Macaristan’da günün pilotu Ricciardo

Macaristan Gp’sinde 12.sırada başladığı yarışı 4.sırada noktalayan Daniel Ricciardo, seyirciler tarafından günün pilotu seçildi.

Macaristan’da günün pilotu Ricciardo Formula1

Yarışa heyecan katan ataklar yapan Avustralyalı pilot, son turlarda hasarlı aracıyla giden Bottas’a atak yaparken temasla birlikte aracı hasar görmesine rağmen, son turda rakibini geçmeyi başarmıştı.

İlk virajda Ericsson’un arka lastiğine çarpmasıyla birlikte 16.sıraya kadar gerileyen Ricciardo, 40 turun üstünde gittiği yumuşak lastiklerle çok iyi bir tempo tuttururken, start düzlüğünde DRS ile rakiplerini avladı.

Verstappen’in motor sorunu ile yolda kalmasıyla birlikte bir sıra daha yükselen Red Bull pilotu, son turlarda ön kanadında hasar olan Bottas’a yaklaştı.

İlk viraja gelirken atağa kalkan Ricciardo, Mercedes pilotunun aracının durduramayıp üstüne doğru gelip temas etmesinin ardından hasarlı aracıyla damalı bayrağa gelmek zorunda kalsa da son turdaki atağı ile birlikte yarışı 5.sırada tamamlamayı başardı.

2018 günün pilotu ödülleri

Avustralya Gp – Fernando Alonso

Bahreyn Gp – Pierre Gasly

Çin Gp – Daniel Ricciardo

Bakü Gp – Charles Leclerc

İspanya Gp Lewis Hamilton              

Monaco Gp – Daniel Ricciardo

Kanada Gp - Sebastian Vettel

Fransa Gp - Sebastian Vettel

Avusturya Gp - Max Verstappen

Britanya Gp - Lewis Hamilton

Almanya Gp - Lewis Hamilton

Macaristan Gp - Daniel Ricciardo

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.