Raikkonen: Bütün hızımızı yansıtmadık

Kimi Raikkonen, podyumda noktaladığı Macaristan Gp’sinden tam olarak mutlu ayrılmadığını ve daha iyi bir tempoya sahip olduklarını söyledi.

Raikkonen: Bütün hızımızı yansıtmadık Formula1

Kuru zeminde en hızlı araç olarak Hungaroring’e gelen İtalyan takımı, yağmurun vurduğu sıralama turlarında ikinci çizgide kalmış ve yarışta da bunun dezavantajını yaşamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Sıralama turlarının ardından daha iyi bir senaryoya ulaşmamız mümkün değildi. Kazanmak için daha farklı şeylerin olması gerekiyordu.

“İyi bir start alamadım ve ilk pitlerin ardından Bottas’ın ardında takılı kaldım. Onu geçebilmek çok zordu ve bu yüzden tekrar pite girmeye karar verdik.

“Kazanacak hıza sahiptik, ama ne yazık ki şartlar istediğimiz gibi gitmedi. Bazen böyle şeyler olabiliyor. Yine de güzel puanlar aldık ve aradan sonra daha güçlü döneceğiz.

“Benim açımdan keyifli bir yarıştı. İki kez pite girdiğim için lastikleri korumam gerekmedi ve sürekli zorladım. Önüm boşken oldukça iyi turlar attım, ama burada geçiş yapmak hiç kolay değildi.

“Felaket bir sonuç değildi, tabii ki daha iyi olabilirdi. Şimdi önümüze bakıp, sezonun kalan bölümüne hazırlanmamız gerekiyor.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.