Hamilton: Vettel’i arkamda tutmakta zorlanabilirdim

Lewis Hamilton, Macaristan Gp’sinde aldığı zaferde Bottas’ın büyük bir payı olduğunu, o olmasaydı Vettel’i arkasında tutmakta çok zorlanabileceğini söyledi.

Hamilton: Vettel’i arkamda tutmakta zorlanabilirdim Formula1

Pit stopta birkaç saniye kaybeden Vettel, önde çıkabileceği farkı yakalamasına rağmen Bottas’ın gerisine düşmüş ve stratejisinin avantajını kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Eğer Sebastian Bottas’ın önünde pitten çıkmış olsaydı, onu arkamda tutmak çok zor olabilirdi.

“Muhtemelen beni 5-6 tur içinde yakalayacaktı ve ondan sonrasında da çok bir şansım olduğunu düşünmüyorum. Lastiklerle sorun yaşarken onu arkamda tutamazdım.

“Her şeye rağmen kazanmak harikaydı. Takım strateji olarak da iyi bir iş yaptı ve elimden geldiğince lastikleri kontrol etmeye çalıştım.

“Yaz arasını hak ettiğimizi düşünüyorum. Tabii ki çalışmaya ara vermeyeceğiz. Sezonun ikinci kısmı çok daha yoğun geçecektir ve bu mücadeleye hazır olmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.