Alonso: Çok güzel bir Pazar günüydü

Fernando Alonso, 11.sırada başlayıp 8.sırada noktaladığı Macaristan Gp’sinden mutlu ayrıldığını ve takımın doğru kararları verdiğini söyledi.

Alonso: Çok güzel bir Pazar günüydü Formula1

Uzun bir ilk bölüm atan ve bu sayede rakiplerinin önüne geçmeyi başaran İspanyol pilot, sonrasında iyi bir tempoyla rahat şekilde damalı bayrağı geçmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bizim için kesinlikle harika bir Pazar günü oldu. Pit duvarı işini çok iyi yaptı ve güzel bir strateji ile yukarılara çıkmayı başardık.

“İlk bölümü mümkün olduğunca çok uzatmaya karar verdik. Diğerlerinden yaklaşık 15 tur daha fazla attık ve bu sayede Stoffel ile birlikte 3-4 sıra yükseliş olduk.

“Açıkçası iki araçla birden puan almayı hak etmiştik, ama sonrasında Stoffel vites kutusunda bir sorun yaşadı ve yarışı bırakmak zorunda kaldı. Bu olmasaydı kusursuz bir yarış olabilirdi.

“Takıma 4 puan daha kazandırdığım için mutluyum. Şimdi biraz dinlenme vakti. Sezonun ikinci yarısında aracın biraz daha iyi olması için çalışmayı da ihmal etmeyeceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.