Elektrikli Harley-Davidson

Elektrikli araçlardan sonra Harley Davidson tarihi kesin olmasa da yeni bir elektrikli motorsiklet haberini duyurdu.

Elektrikli Harley-Davidson Moto-Haber

Harley-Davidson küresel talep kıdemli Yardımcı Başkanı Sean Cummings açıklamalarında Harley-Davidson'ın 5 içerisinde elektrikli motorsiklet üreteceğini belirtti. Uzun zamandır bir elektrikli prototip üstünde çalıştıklarını, adının şimdilik LiveWire olduğunu ve yakın zamanda elektrikli bir model ile Harley-Davidson'ın yollarda olacağını söyledi. 

Harley-Davidson CEO'su Matt Levatich, batarya teknolojisinin gelişmesini beklediklerini söyledi. 

Harley-Davidson'ın sahip olduğu güçlü marka görüntüsünün, belki de Dünya'daki en güçlü görüntülerden biri olduğu söylenebilir. Sonuç olarak Harley-Davidson'ın başarısının zamanla beraber değişebileceği ve genç satın alıcılara hitap eden pahalı motosikletler üretmesine bağlı olduğunu söylenmekte. Harley-Davidson'ın elektrikli araç üretimine geçmesi de bu yolda atılacak sıradaki adımı olabilir.

Emre Şara

Emre Şara / Arşiv

Tüm Yazıları

Sitenin bir diğer kurucusu olan Emre Şara Yayın kordinatörü ve sistem uzmanı olarak çalışmaktadır. Kendisi Formula 1 WRC ve otomobil tutkunu olduğu için bu konularda siteye haber girişide yapmaktadır. Bugüne kadar internet medyası ve bilişim sektörlerinde çalışmış olan Emre Şara aynı zamanda Yazılım Mühendisidir.