Ricciardo: Tekrar üstlerde olmak harikaydı

Daniel Ricciardo, son yarışlarda üst üste yaşadığı sorunların ardından 4.sırada tamamladığı Macaristan Gp’sinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Ricciardo: Tekrar üstlerde olmak harikaydı Formula1

Yarışa 12.sıradan başlayan 16.’lığa gerileyen Avustralyalı pilot, sonrasında birçok geçişe imza atmış ve son turda hasarlı aracıyla Bottas’ı geçip 4.sıraya yükselmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Tekrar üstlerde olmak çok güzeldi. Son yarışlarda ne yazık ki problemlerle uğraştığım için güzel sonuçlar alamıyordum ve yaz arasından önce bu sonuç beni çok mutlu etti.

“Start istediğimiz gibi olmadı. Sonrasında kafamı öne eğip herkesi geçmeye çalıştım ve başardım. Valtteri ile keyifli bir mücadelemiz oldu, onu son turda geçmek harika hissettirdi.

“Ona yeteri boşluğu bıraktım, ama aracının da hasarlı olmasından dolayı sanırım duramadı ve temas ettik. Bana inceleme altında olduğu söylendi, ama onu pist üstünde geçmek istiyordum ve bunu da yaptım.

“Şimdi yaz arasına giriyoruz. Kontrat ile ilgili şu an için söyleyebileceğim bir şey yok. neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.