Vettel temas için Bottas’ı suçlamıyor

Sebastian Vettel, Macaristan Gp’si son turlarında kendisine çarpan Bottas’ın yol tutuş kaybı yaşadığından dolayı böyle bir temasta bulunduğunu söyledi.

Vettel temas için Bottas’ı suçlamıyor Formula1

Son 10 tura girilirken baskısını iyice arttıran Alman pilot, ikinci viraja gelirken iyi bir yol tutuş yakalamış ve rakibini geçtikten sonra ikili arasından temas yaşanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bir anda arkamda bir şeyler hissettim ve baktığımda Valtteri’nin orada olduğunu gördüm. Açıkçası onun gidecek bir yeri olmadığını farkındayım ve onu suçlamıyorum.

“Sanırım yol tutuş kaybı yaşıyordu ve ikimiz çok yakındık. Öyle bir durumda aracı durdurması kolay değildi, lastikleri kilitlendi ve temas ettik.

“Arka lastiklerim onunkinden çok daha iyiydi ve 1.virajın ardından DRS ile birlikte tekrar zorladım. İyi bir çekiş yakaladım ve sonunda onu geçmeyi başardım. Bundan dolayı mutluyum.

“Temastan sonra aracı kontrol edebildiğim ve lastiğim patlamadığı için çok şanslıyım. Takım her şeyin yolunda olduğunu söylediğinde çok rahatladım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.