Verstappen: Telsiz konuşmamı kesmeselerdi daha güzel olurdu

Max Verstappen, motor sorunu ile yolda kaldığı Macaristan Gp’sinin ardından telsiz konuşmalarının FOM tarafından sansürlenmesinin yazık olduğunu söyledi.

Verstappen: Telsiz konuşmamı kesmeselerdi daha güzel olurdu Formula1

Rahat şekilde 5.sırada giderken meydana gelen sorunun ardından Red Bull’un iyi sonuç almayı beklediği pistten puansız ayrılan Hollandalı pilot oldukça sinirliydi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Ne olduğunu anlamadan birden böyle bir sorun yaşadım ve bunu kabullenmesi hiç kolay değildi.

“Telsizde oldukça sinirliydim ve sanırım mesajımda çok sayıda sansür vardı. Açıkçası her şeyi olduğu gibi yayınlasalar daha iyi olurdu.

“Böyle bir motor için milyon dolarlar ödüyor olmak gerçekten acı verici. En yavaş motorlardan birine sahibiz ve bu da yetmiyormuş gibi sürekli dayanıklılık sorunları yaşıyoruz.

“Daniel’in temposuna bakarsak yarışı rahatlıkla 5.sırada noktalayabilirdim. Burada çok değerli puanları kaybettim ve Spa’da ceza alıp almayacağımı da bilmiyorum. Açıkçası artık umrumda da değil.

“Şu an için tatilde keyif alacak bir modda değilim. Bu olanları kabullenmem biraz vakit alacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.