The Blancpain GT Series resmi medya partneriyiz !

TurkF1.com olarak global takımlar ve organizasyonlar ile medya partnerliği anlaşmalarımıza devam ediyoruz.

The Blancpain GT Series resmi medya partneriyiz ! Diğer Seriler

Merhaba değerli okuyucularımız..

Biliyoruz artık çok klişe oldu bu tarz girişler ama yine bir medya partnerliği haberi ile karşınızdayız.

Hem de son sefer olduğu gibi bir takımın değil koca bir organizasyonun medya partneri olmuş durumdayız. Bu sebeple artık belki de pek çok okuyucumuzun bilmediği ama son derece harika  bir organizasan olan bu serideki tüm yarışları sizlere hem canlı hem de tekrar izle seçeneği ile birlikte TURKF1TV bünyesinden sizlere resmi olarak yayımlayacağız.

The Blancpain GT Series Nedir ?

The Blancpain GT Serisi her sene toplam 10 etkinlik altında düzenlenen 5 dayanıklılık 5 hız ve 5 kupa yarışından oluşmaktadır.

Dayanıklılık serisinde araçların uzun mesafeli kesintisiz sürüşlerde gösterdikleri performaslar ölçülürken hız serisinde kısa yarışlar ile takımlar birbirlerine karşı amansız bir mücadeleye girişirler.

Kupa serisinde ise bu iki etkinliğin birleşimi olan yarışlar gerçekleştirilir. Serinin ana araçları GT3 olmakla beraber farklı alt kategorilerden araçlarında katıldığı etkinlikler düzenlenmektedir.

FIA bünyesinde düzenlenen bu etkinliklere Aston Martin, Audi, Bmw, Ferrari, Jaguar, Lamborgini, Mclaren, Mercedes, Nissan ve Porche marka araçları kullanan serbest ve fabrika takımları katılır.

Yarışlar ise dünyanın en meşhur pistleri olan Monza, Spa, Nurburing, BrandsHatch, Silverstone gibi meşhur pistlerin yanı sıra diğer harika avrupa pistlerinde yapılır.

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.