Hamilton kazasına kerblerin neden olduğunu düşünüyor

Lewis Hamilton, ikinci antrenmanlar sırasında yaptığı kazanın suçunu kerblere yükledi ve pistte yapılan değişiklikleri eleştirdi.

Hamilton kazasına kerblerin neden olduğunu düşünüyor Formula1

İngiliz pilot 11.virajda aracın kontrolünü kaybetti ve bariyerlere çarptı.

Oradan çıkıp aracını pite götürmeyi başaran ve sağlık kontrollerinden geçen Hamilton için en büyük kayıp ikinci antrenman oldu.

Başarılı pilot özellikle dördüncü ve on birinci virajlara pilotların yoldan çıkmamasını sağlamak amacıyla konulan kerblerin onu yoldan çıkardığını ve kazaya sebep olduğunu iddia etti.

“Açıkçası onları neden oraya koydular anlayamıyorum, önceki hali daha iyiydi.

“Duvara yan giderek çarptım o yüzden geri çıkabildim.Süspansiyon çatalına fazla yüklenmiş oldum, ama bir şeyler kırılmadı.

“Sanırım arka tekerleğim beyaz çizgin birazcık ötesine gitti ve o kerbe dokundu. Kerbler çok ama çok kaygan. Virajların ya girişine ya çıkışına kerb koymuşlar ve bunlar normal kerbler de değil. Her neyse, onlara dokunduğum için yoldan çıktım. Umarım yarın güzel bir gün olur.

Macaristan’da dört yarış kazanmışlığı olan Hamilton pistteki değişikliklerin pistin karakterini yitirmesine yol açtığını ve bu değişikliklerin gereksiz olduğunu savunuyor.

“Pist aynı pist ama artık karakterini yitirmiş, farklı bir pist olmuş. Ben eski Hungaroring’i geri istiyorum. Böyle şeyler yapıp pistlere yazık ediyorlar, neden bilmiyorum.

“Eskiden o yoldan çıktığım yerde küçük kerbler vardı ve uzun yıllar boyunca işime yaradılar, şimdi gidip değiştirmişler. Herhalde harcayacak fazla paraları var, yoksa niye buna harcasınlar?

İngiliz pilot öfkesine rağmen rakibi Nico Rosberg’e karşı büyük bir kaybının olmadığı görüşünde, ancak yarışta lastiklerinin nasıl bir performans göstereceğinden emin değil.

“Nico’nun turu oldukça iyiydi, bunu incelemeyi düşünüyorum. Temposu iyiydi. Benim de kaza yapana kadar iyiydi. Biraz işin içine girmek lazım, bir seansı kaçırınca kaçıyor. Yarışa girdiğimde ilk iş saldırıya geçeceğim ve lastiklerim ne kadar dayanıyor onu göreceğim.”

Deniz Ege Erkam

Deniz Ege Erkam / Editör

Tüm Yazıları

Deniz Erkam sitemizin Motor Sporları alanından sorumlu editörlerinden biridir. Kendisi bugüne kadar sayısız çeviri yapmış ve bu alanda farklı işlerde çalışmıştır. Yabancı dillere büyük ilgisi bulunan sayın Erkam tam 6 dil bilmektedir ve Japon Dili ve Edebiyatı öğrenimi görmektedir.