Verstappen Ricciardo ile arasındaki farkı kapatmakta kararlı

Verstappen sıralama turlarında Ricciardo ile arasındaki 0.7'lik farkı kapatabileceği konusunda kendine güveniyor.

Verstappen Ricciardo ile arasındaki farkı kapatmakta kararlı Formula1

Max Verstappen Hungaroring’de ikinci antrenman seansının son sektöründeki bir hatanın Red Bull takım arkadaşı Ricciardo ile arasındaki 0.7’lik farka neden olduğunu söylüyor.

Hollandalı pilot aradaki açığı kolayca kapatabileceğinden emin. Avusturya ve Britanya’da güzel sonuçlar elde eden genç pilot bu cumayı da dördüncü bitirdi, ancak takım arkadaşı Ricciardo’nun gerisinde kaldı.

Ricciardo ve Verstappen’in kullandığı RB12’lerin bu yüksek downforce’lu pistte özellikle rekabetçi olması beklenen bu hafta sonunda Verstappen yenilgiyi kabul etmiyor.

“Zaman farkının sebebi benim son sektörde yaptığım bir hata, ne yazık ki yoldan biraz çıktım. Olur böyle şeyler. Umarım cuma olur ama cumartesi olmaz.

“Aracı da kendimi de geliştirmek istiyorum. Ferrari de geri durmadığı için bu kolay olmayacak, cumartesi günü sıralamalarda ne olacak göreceğiz.

Genç pilot araçların Mercedes’e kıyasla hızına bakarak Red Bull’un Macaristan’da rekabetçi bir hafta sonu geçireceğini düşünüyor.

“Bence ilk seans bizim için gayet rahat geçti ve ikinci seans daha bile iyiydi, Mercedes’e yakınız. Sonuç olarak güzel bir gün olduğunu söyleyebilirim, ayrıca uzun sürüşler de iyi görünüyordu, bu da beni mutlu etti.”

Deniz Ege Erkam

Deniz Ege Erkam / Editör

Tüm Yazıları

Deniz Erkam sitemizin Motor Sporları alanından sorumlu editörlerinden biridir. Kendisi bugüne kadar sayısız çeviri yapmış ve bu alanda farklı işlerde çalışmıştır. Yabancı dillere büyük ilgisi bulunan sayın Erkam tam 6 dil bilmektedir ve Japon Dili ve Edebiyatı öğrenimi görmektedir.