Alonso: Hayal kırıklığım spin atmama neden oldu

Fernando Alonso, pole pozisyonu mücadelesinin kaderini etkileyen spininin nedeninin hayal kırıklığı olduğunu söyledi.

Alonso: Hayal kırıklığım spin atmama neden oldu Formula1

Q3’teki son hakkında spin atan İspanyol pilot, başta pole pozisyonu mücadelesi olmakla birlikte birçok pilota zarar vermiş oldu.

Sıralama turlarındaki değişken hava şartlarını iyi değerlendiren Alonso, yarınki yarış öncesi 7. sırayı elde etti.

“Son turumda ilk sektörde birkaç hata yaptım. Bunun hayal kırıklığını yaşarken de kontrolü kaybedip spin attım. Derecemi geliştirip geliştiremeyeceğimden emin değildi, pist hızlanmışken hata yapınca konsantrasyonumu bir an için kaybettim ve sonrası ortada.

“Küçük de olsa turumu biraz iyileştirebileceğimi düşünüyordum, ama kaybettiğim vakit hep aklımdaydı. Spin atmamış olsaydım sıralamalardaki yerimin değişip değişmeyeceğini bilmiyorum, çünkü herkes daha iyi bir turla geliyordu.

“Bugün güzel bir şans yakaladık. Sonunu getirmek isterdim, ama yaptığım hata pahalıya patladı. Yine de yarın için güzel bir yerdeyiz. Elimizden geldiğince yukarda olmak istiyorum.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.