Alonso rekabetçi bir Almanya Gp’si beklemiyor

Hungaroring’te güzel bir performans ortaya koyan ve yarışı 7. sırada tamamlayan Alonso, Hockenheim’da aynı başarıyı tekrarlamanın zor olacağını söyledi.

Alonso rekabetçi bir Almanya Gp’si beklemiyor Formula1

Motor gücüne daha az gereksinim duyan Hungaroring’te güzel bir performans sergileyen McLaren-Honda’nın Almanya Gp’sinde biraz daha zorlanacağı düşünülüyor.

Fernando Alonso da rekabetçi olmalarının zor olacağını belirtti.

“Hockenheim oldukça yükse downforce gerektire bir pist. Motor gücüne ihtiyaç duyan çok uzun düzlüklerden sonra gelen yavaş virajlar var. Bizim için ideal pistlerden biri olmadığı kesin.

“Bu tarz pistlerde sürekli zorlayabileceğiniz bir araçla yarışmak istersiniz. Biz de bu yönde adımlar atmaya çalışıyoruz.

“Macaristan’daki yarıştan çok farklı olacağı kesin. Burada en iyi 4. takım olmayı bekleyemeyiz.  Araçtan en fazlasını çıkarmaya çalışacağız, ama orta grup için çok güçlü olabilecek takımlar var.

“Hockenheim’da tekrar yarışacağım için mutluyum. Burası sevdiğim pistlerden bir tanesi. Oldukça güzel anılarım var.

“Sezonun ilk yarısında tüm takım harika bir iş yaptı. Aracı çok iyi şekilde geliştirmeyi başardık. Umarım iki aracı da finiş çizgisine güzel sonuçlarla getirmeyi başarırız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.