Mercedes Yeni Model Takvimi

Mercedes-Benz’in yayınladığı raporunda 2017 yılında yollara çıkması planlanan yeni GLA Coupe ve GLT pikap modeli ilgili ip uçları var.

Mercedes  Yeni Model Takvimi Oto-Haber

Mercedes GLA Coupe modelinin 2019 yılı itibariyle satışa sunulacağı beklenirken,  yeni gelişmelerle birlikte ise Mercedes GLA Coupe modelinin tahmin edildiğinden çok daha kısa bir süre önce satışa sunulacağı belirtiliyor. 

Model, Daimler tarafından bu hafta yayınlanan 2016 yılının ilk yarısı performans raporuna göre, GLA Coupe 2017 yılında çıkacak.

Ayrıca bu raporda Nissan Navara temelli pikap kamyonet modelinin “GLT” adını alacağı ve pikabında yine 2017’de piyasaya çıkacağı da kaydedilmiş.

2017’de çıkartılması planlanan diğer modeller arasında Audi A6 allroad ile rekabet edecek E-Class/E-Sınıfı All Terrain, E-Class/E-sınıfı Coupe, E-Class/E-Sınıfı Cabrio ve güncellenmiş S-Class/S-sınıfı da var.

Bu modellerle birlikte, AMG GT için “AMG GT C Roadster” adıyla üstü açık bir versiyon çıkartılacak.

Ayrıca, bir GT C Coupe versiyonu da çıkacak ancak buradaki “C” ne anlama geldiği henüz netlik kazanmış değil.

Mercedes-AMG GT’nin yeni versiyonlarını kapsıyor ve bu “C” modeli büyük ihtimalle coupe veya cabrio seçeneklerden birisi olacak.

Smart tarafında ise 2017’de elektrikli Cabrio ve ForFour modelleri piyasaya çıkacak, ayrıca 2016 yılı içinde ForTwo Coupe elektrikli otomobil de piyasada olacak.