Hamilton: Sarı bayraklar altında yavaş gitmek sorunu çözer

FIA’nın son açıklamasında, çift sarı bayrak yerine kırmızı bayrak kuralının getirildiğini açıklamasının ardından karara ilk tepki Hamilton’dan geldi.

Hamilton: Sarı bayraklar altında yavaş gitmek sorunu çözer Formula1

Macaristan Gp’si sıralama turlarında Nico Rosberg’in çift sarı bayrak altında attığı turda pole pozisyonunu almasından sonra başlayan tartışma Almanya’ya da taşınmış durumda.

Çift sarı bayrak sallanan sektörde yaklaşık 0.1 saniye yavaşladığını kanıtlayan Rosberg’e ceza çıkmamış ve pole pozisyonu onaylanmıştı.

FIA yaptığı açıklamasında hiçbir pilotun haksızlığa uğramaması adına çift sarı bayrak periyodunun kırmızı bayrağa döneceğini belirtmişti.

Konuyla ilgili yorumlarda bulunan Lewis Hamilton şunları söyledi.

“Kırmızı bayrağın bir anlamı yok. Yani Fernando bir kez daha spin attığında direk kırmızı bayrak mı sallanacak? Böyle bir durumda sadece kurallara uymalı ve yavaşlamalıyız. Daha dikkatli olmalıyız. Olması gereken budur. Son senelerde maalesef kararlarda bir istikrar göremiyorum.

“Çift sarı bayrakları gördüğünüzde yeşil ya da mor sektöre gidemezsiniz. Bir önceki turunuza göre biraz daha yavaş kalmanız beklenir.

“Bu tarz kararların sorunun önüne geçeceğini düşünmüyorum. Bundan da yararlanmak isteyenler çıkacaktır. Açıkçası daha güzel çözümler üretmelerini bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.