Alfa Romeo Giulia’ya, Euro NCAP’ten 5 Yıldız aldı

Alfa Romeo Giulia şimdiye kadar en yüksek güvenlik notunu aldı.

Alfa Romeo Giulia’ya, Euro NCAP’ten 5 Yıldız aldı Oto-Haber

2016 yılının Ekim ayından sonra Türkiye’de satışa sunulması planlanan Alfa Romeo Giulia, dünyanın en önde gelen otomobil güvenlik organizasyonlarından Euro NCAP’in çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı.

Euro NCAP’ten yüzde 98’lik yetişkin yolcu koruma notuyla, tüm zamanların en yüksek sonucunu elde ederek başarısını tescilleyen Alfa Romeo Giulia, markanın tüm güvenlik alanında yüksek standartlarını ispatı oldu. 

Alfa Romeo’nun lüks orta sınıftaki Alfa Romeo Giulia, yenilenen ve standartları daha da yukarı çekilen değerlendirme kriterlerine göre yüzde 98’lik yetişkin yolcu koruma notuyla 5 yıldız alan Giulia, aynı zamanda şimdiye kadar Euro NCAP’ten “En yüksek değerlendirme notunu alan model” unvanını da elde etmiş oldu.

 Yeni lüks spor sedan modeli birçok yenilikçi güvenlik sisteminin yanında; üretiminde karbon fiber, alüminyum ve alüminyum kompozitler gibi ultra hafif malzemelerin yoğun şekilde kullanılmasıyla erişilen hafif ve sağlam gövde yapısıyla üretildi.

Ön Çarpışma Uyarısı (FCW) sistemi, Alfa Romeo Giulia’nın tüm versiyonlarında standart olarak yer alıyor.

Ön camda konan radar sensörü ve kamera yardımıyla aracın gidiş yönündeki herhangi bir engelin veya aracın tespit edilmesini sağlanarak sürücüyü kaza riskine karşın uyarıyor. 

Sürücü tepki vermekte gecikirse, Otonom Acil Durum Freni (AEB) sistemi çarpışmayı engellemek veya olası kaza hasarını minimuma indirmek için sistem kendiliğinden  otomatik olarak fren yapıyor. 

Ayrıca yaya tanıma fonksiyonu ile radar ve kameradan gelen bilgiyi yorumlayan AEB sistemi, 65 km/s'ye kadar aracı durdurabilme potansiyeline sahip. 

TURKF1TV

TURKF1TV / TurkF1 Özel

Tüm Yazıları