Williams, Button ve Perez’e açık kapı bıraktı

Williams takımı gelecek sezondaki pilot kadrosu ile ilgili çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. En büyük iki aday ise Button ve Perez.

Williams, Button ve Perez’e açık kapı bıraktı Formula1

Seneye büyük umutlarla başlayan, fakat istediği sonuçları bir türlü alamayan Williams takımının, Bottas ve Massa ikilisinden en az biriyle yollarını ayıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

Claire Williams da gelecek sezonla ilgili Jenson Button’la ciddi şekilde ilgilendiklerini, ama başka isimlerin de ihtimaller dahilinde olduğunu söyledi.

“Burada oturup da Ron Dennis’in ya da Button’ın karar vermesini bekleyemeyiz. Kısa süre içinde yeni pilotlarımızla anlaşmamız gerekiyor.

“Perez de bu sene harika işler yaptı. Çok akıllı bir pilot ve gelecek planlarımız içinde o da yer alıyor.

“Kesinlikle çok güçlü bir pilot. Kendisi de ilgilenirse her takım gibi biz de onu kadromuzda görmek isteriz. Kısa süre içinde bu konuya bir netlik kazandırmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.