Paddon ilk kez kazandı

Jari-Matti Latvala Arjantin Rallisi’nde kaza yaptı ve Hayden Paddon’a kazanabilmesi için bir fırsat verdi. Paddon’da Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki ilk zaferini kazandı.

Paddon ilk kez kazandı Diğer Seriler

Hyundai pilotu Paddon, sadece 1.5 dakikalığına liderliği devralır ve Sebastien Ogier’i 4 etap daha arkasında tutması gerekiyordu.

Latvala, WRC’de daha önce hiç üst üste etap kazanmamıştı ve kaza yapmadan önce 14.5 saniye farkla liderliği elinde tutuyordu.

Kaza olduktan sonra televizyon çalışanları Latvala ve yardımcı pilotu Miikka Anttila’nın yaralanmadıklarını bildirdiler.

Latvala, Meksika Rallisi’nde rahat bir zafer elde etmişti ve cumartesi günü yaptığı kazanın öncesine kadar da aynı performansı sergiliyordu.

Paddon, İtalya Rallisi’nde kayaya çarpana kadar kazanmaya çok yaklaşmıştı.

Hyundai sadece 2014 yılında Almanya Rallisi’nde Neuville sayesinde bir kez olsun kazanmıştı. Ancak bu hafta sonu Arjantin’de kazanılan zafer Monte Carlo’da tanıtılan İ20 için bir ilk oldu.

Emre Şara

Emre Şara / Arşiv

Tüm Yazıları

Sitenin bir diğer kurucusu olan Emre Şara Yayın kordinatörü ve sistem uzmanı olarak çalışmaktadır. Kendisi Formula 1 WRC ve otomobil tutkunu olduğu için bu konularda siteye haber girişide yapmaktadır. Bugüne kadar internet medyası ve bilişim sektörlerinde çalışmış olan Emre Şara aynı zamanda Yazılım Mühendisidir.